Субота
25.11.2017

Історія школи »

У міст, як і у людей, є своя історія. Історія шахтарського містечка Українськ почалася в 1952 році, коли був затверджений проект Днепрогідшахт, і в безкраї степи біля села Лесівка почалося будівництво нової шахти.

На новобудову приїхали молоді люди з різних куточків країни: військовослужбовці, закінчивши термін служби, будівельники різних професій і т. д. Біля шахти почав підніматися місто. Людей приїжджало все більше. Підростали діти, і в маленькій початковій школі, заснованої Мартиненко Олександрою Харитонівна, не вистачало місця.

У 1957 році увійшла в дію нова школа. Це було чотириповерхова будівля, розрахована на 800 посадочних місць. Спочатку це була школа-інтернат з восьмирічним освітою. Першим директором школи-інтернату був Омельченко Віктор Іванович.

У 1960 році - директор школи Цвігун Федір Михайлович - очолив Українську восьмирічну школу № 1. У школі було 110 педагогів і 50 техпрацівників.

Старожилом школи є Лебедєва Т.І., вчитель німецької мови, у якої з 1960 р у трудовій книжці існує лише одна запис з місця роботи - середня школа № 1, пізніше - загальноосвітня школа № 12.

З 1963 року - директор школи Чельтер Володимир Федорович, школа перейменована в Українську середню школу № 1. У цьому ж році увійшла в експлуатацію шахта "Україна".

У 1965 році - директор школи Столика Павло Кузьмич, кількість учнів перевищувало 2700 чоловік. Одних тільки перших класів було 12. Тому до школи в найкоротші терміни роблять прибудову, куди поселяють початкові класи, де вони знаходяться і донині.

Столика Павло Кузьмич очолював педколектив 12 років. З ним починали свою педагогічну діяльність кращі вчителі міста:

1. Морозова Ганна Іванівна - вчитель математики

2.Козуб Ганна Іванівна - учитель хімії

3.Подчасова Ольга Михайлівна - вчитель початкових класів

4.Задорожная Раїса Кузьмівна - вчитель російської мови та літератури

5.Шарко Надія Іванівна - учитель української мови та літератури

6.Шарко Леонід Іванович - учитель дпю і фізкультури

7.Беляева Галина Пакомовна - вчитель початкових класів

8.Апцанская Галина Семенівна - вчитель математики.

Ці вчителі вже на заслуженому відпочинку.

З 1978 року директор школи Пасковска Маргарита Романівна. Школа стала називатися: Українською середньою школою №12 м. Селидове. У цей час у місті вже функціонували 4 школи, кількість педпрацівників скоротилося до 83.

Школа завжди пишалася своїми учнями. Учні школи були учасниками та переможцями шкільних, міських та обласних олімпіад. Випускники школи працюють в різних сферах виробництва. Педколектив школи постійно оновлюється новими кадрами. При Власенко Азі Миколаївні - директор школи з 1979 по 1991 рр. - в школу приходять на роботу випускники:

1. Гончарук Алла Геннадіївна - учитель математики, інформатики

2. Юрченко Людмила Олександрівна - учитель математики і фізики

3. Коноваленко Людмила Іванівна - вчитель початкових класів

У 1991-93 рр. школу очолював Охомуш Іван Лазоревіч. Свою педагогічну діяльність він почав з цієї школи як молодий спеціаліст - вчитель трудового навчання. Тому його повернення в школу на посаді директора було сприйнято на "ура". Він ввів багато інновацій у навчально-виховний процес:

- модульну систему навчання;

- заохочення учнів, ввів в штат школи бухгалтерію;

- оновив і поповнив матеріальну базу школи;

- відкрив комп'ютерний клас.

У ці роки всі учні інших шкіл міста з заздрістю дивилися на учнів перевідних класів ЗОШ № 12, у яких були скасовані іспити. Знову ж це нововведення було видано Охомуш І.Л.

У 1997 році директором школи стала Харченко Наталія Миколаївна.

З 2001 - 2002 н.р. по 2016 р. - директор школи Давиденко Світлана Віталіївна - шкільний поріг переступили першокласники, які першими почали навчати українською мовою. Щороку під керівництвом директора школи здійснювалися ремонти. До цього моменту школа оновлюється і з кожним роком все свіже і свіже. Також створена шкільна агітбригада - гордість школи, яка займає на міських та обласних конкурсах перші місця. Випускники школи йдуть назад, але вже не учнями, а вчителями. З кожним роком педколектив поповнюється молодими кадрами:

1. Кобець Олена Олександрівна - учитель біології та інформатики

2. Гапоненко Ольга Володимирівна - учитель ураїнського літератури

3. Лейкума Христина Янівна - вчитель англійської мови

4. Ковтун Тетяна Володимирівна - учитель музичного мистецтва

5. Рижакова Олена Володимирівна - вихователь ГПД

З 2016 - 2017 н.р. - директор школи Алова Вікторія Петрівна

Багато років в школі вчать "розумному, доброму, вічному". І попереду у школи - життя, бо в пам'яті жителів міста вона завжди залишиться ПЕРШОЮ.

«  Листопад 2017  »