ВИПУСКНИКІВ 2019/2020 НАВЧАЛЬНОГО РОКУ ЗВІЛЬНЕНО ВІД ДПА

Учнів, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2019/2020 навчальному році, звільнено від державної підсумкової атестації, водночас вони мають право пройти її за власним бажанням.

Відповідний закон сьогодні, 18 червня 2020 року, ухвалила Верховна Рада України.

МОН вже розробляє методичні рекомендації для закладів освіти щодо того, як саме школи мають врахувати ЗНО при виставленні оцінки за ДПА, якщо випускники висловлять відповідне бажання. Їх буде надіслано найближчим часом.

Ознайомитися із самим Законом можна на сайті Верховної Раді України.

Для учасників пробного ЗНО розміщені запрошення-перепустки

Донецький регіональний центр оцінювання якості освіти повідомляє, що в особистих кабінетах усіх зареєстрованих учасників пробного ЗНО були розміщені запрошення-перепустки на пробне тестування, в яких зазначено назви пунктів проведення пробного ЗНО та їх адреси. Також на сайті Донецького РЦОЯО http://test.dn.ua/ можна ознайомитись з мережею пунктів проведення пробного ЗНО-2020 з маршрутами доїзду.

Наказом Українського центру оцінювання якості освіти від 21.05.2020 № 70 визначено нові дати проведення пробного ЗНО:

• 15 червня - українська мова і література;
  • 17 червня - історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська, німецька, французька та іспанська мови.

Для допуску до пункту учаснику пробного ЗНО необхідно мати при собі паспорт та запрошення-перепустку.

Наказ про внесення змін до Календарного плану підготовки та проведення в 2020 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної зазальної середньої освіти

ЗНО-2020: термометрія, маски, антисептики та дистанція

Головний санітарний лікар оприлюднив вимоги до протиепідеміологічних заходів при проведенні зовнішнього незалежного оцінювання та вступних іспитів до магістратури. Відповідний проект рекомендацій винесений для громадського обговорення та набуде чинності після його затвердження.

Документ передбачає проведення низки заходів, що мають забезпечити безпечне проведення зовнішнього оцінювання у пунктах тестування. Планується, що суб’єкти відповідальні за організацію ЗНО мають визначити маршрути учасників, з метою забезпечення найменшого контакту між групами учасників, скласти графік за яким відбуватиметься допуск учасників у пункт тестування, визначити місця розсадки учасників, з дотриманням їх дистанціювання не менш ніж 1,5 метри один від одного та передбачити розсадку таким чином, щоб поруч, спереду та ззаду учасника місця не були зайняті іншими учасниками.

Окрім того, учасники зовнішнього оцінювання допускатимуться до пункту тестування лише після проведення термометрії, опитування щодо стану здоров'я та за умови одягнення захисної маски. Допуск до пунктів тестування сторонніх осіб буде заборонено. На вході до будівлі, в якій організовано тестування та на вході до аудиторій мають бути організовані місця для обробки рук антисептиками.

У санітарних кімнатах має бути забезпечено постійну наявність рідкого мила, антисептиків та паперових рушників. Використання багаторазових рушників буде заборонено.

За годину до початку тестування та після проведення тестування в аудиторіях повинно проводитись прибирання, разом із дезінфекцією поверхонь та місць для сидіння.

Також у місцях проведення тестування має бути забезпечено чергування медичних працівників закладів освіти або закладів охорони здоров’я.